5 Öğrenciye Cinsel İstismarda Bulunan Öğretmene 27 Yıl Hapis Cezası

Ankara’da beş öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen E.H. isimli beden eğitmeni öğretmeni hakkında 27 yıl 2 ay 5 gün hapis cezası verildi.

Ankara’da Keçiören ilçesindeki bir lisede eğitim alan 5 kız öğrenci, 2022 ocak ayında beden eğitimi öğretmeni E.H’nin kendilerine yönelik cinsel içerikli davranışlarını ailelerine anlattı. Ailelerin şikayeti üzerine E.H., gözaltına alınıp, 10 Ocak tarihinde ise tutuklandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede E.H’nin ‘zincirleme şekilde çocuğun cinsel istismarı’ suçundan cezalandırılması talep edildi. Şüphelinin bakım ve gözetim yükümlülüğü olan eğitici olması nedeniyle ilgili artırım maddeleri de uygulanarak 168 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Ankara 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasında mahkeme heyeti, söz konusu okulda okuyan ve sanığın öğrencileri olan tanık çocukları dinledi. 4 çocuk, sanığın kız öğrencilere karşı yaptığı iddia edilen eylemleri sadece duyduklarını, görgüye dayalı bir bilgilerinin olmadığını belirtti.

E.H. isimli öğretmen, “Suçsuzum, beraatimi talep ediyorum” diyerek kendisini savundu. Mahkeme, E.H’nin üzerine atılı ‘çocuğun sarkıntılık düzeyinde cinsel istismarı’ suçunu işlediğini vurgulayarak, sanık E.H. hakkında toplam, 27 yıl 2 ay 5 gün hapis cezası verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir