Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye “Sağlık Farkındalığı Ayı” Etkinlikleriyle Sağlıklı Yaşamı Destekliyor

Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ni rehber edinen Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, topluma değer katmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bu yıl önceliklendirdiği “Sağlıklı ve Kaliteli Yaşam” başlığına odaklanan şirket, temmuz ayında gerçekleştirdiği “Sağlık Farkındalığı Ayı” etkinliklerini tüm yıla yayarak sağlık bilincini arttırmayı, sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazanmayı teşvik etmeyi amaçlıyor.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda belirlediği beş maddeyle toplumun gelişimine katkıda bulunmayı ve yaşanılabilir bir dünya bırakmayı amaçlıyor. “Sağlıklı ve Kaliteli Yaşam” başlığı doğrultusunda gerçekleştirilen “Sağlık Farkındalığı Ayı” etkinlikleri, bulaşıcı olmayan hastalıklardan kaynaklanan ölümlerin azaltılması ve mental sağlığın desteklenmesi, sağlıklı yaş alma, sigara ve tütün bağımlılığının kontrolü, kadın ve bebek sağlığı ve bulaşıcı hastalıklarla mücadele gibi konuları odağına alıyor.

“Sağlık Farkındalığı Ayı” etkinlikleri, sağlık bilincini artırma ve sağlıklı yaşam alışkanlıklarını teşvik etme amacıyla planlanan bir dizi etkinlikten oluşuyor. Bu etkinlikler arasında seminerler, röportaj serileri, yemek atölyeleri, yarışmalar, psikososyal risk analizi anketi, video çalışmaları, sigarayı bırakma danışmanlığı ve sosyal etkinlikler gibi faaliyetler yer alıyor. Şirket, bu süreçte çalışanlarına örnek olmayı hedefleyerek, fiziksel, zihinsel ve ruhsal esenlik için sağlığı koruma ve geliştirme çabalarını teşvik ediyor.

 

Sağlık Farkındalığı Ayı’nda Sağlıklı Yaşamı Teşvik Ediyor

“Sağlıklı ve Kaliteli Yaşam“ etkinlikleri kapsamında Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye olarak topluma değer katmayı ve sağlıklı yaşamı desteklemeyi hedeflediklerini belirten Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdür ve CEO’su Erdoğan Şahin, ‘’Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz “Sağlık Farkındalığı Ayı” etkinlikleriyle, sağlık konusundaki bilgi düzeyini yükseltmeyi ve daha sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemeyi hedefliyoruz. Gelecek dönemlerde de farklı projeler ve etkinlikler hayata geçirerek sağlık farkındalığını artırmaya yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir