AKP Tunceli’de sular durulmuyor: Başkan neden istifa etti

Ali Cemal Akgül, istifa metninde, “ahlaki üstünlük” vurgusu yaparak, “AK Partimizin tarihi boyunca diğer partilere göre en büyük özelliği ahlaki üstünlüğü idi ve biz hala oradayız. Fakat maalesef yerel seçim sürecinde partimiz il başkanlığının dahil olduğu ve çok net ahlaki skandal olarak nitelendirilebilecek bir kara leke ilçemiz Ovacık`a sürülmek istenmiştir. Bizler böyle bir ahlak dışılığa ortak olup, böyle bir kirliliğe bulaşmamak için istifa etmek zorunda kalıyoruz. Bundan sonra da siyasi mücadeleme 1994 yılından itibaren yanında yer aldığım Cumhurbaşkanımız Sayın. Recep Tayyip Erdoğan’ın bir neferi olarak devam edeceğim.” ifadelerine yer verdi.

TUNCELİ’DE SULAR DURMUYOR

Odatv, AKP Tunceli’de yaşananları “AKP’nin Maçoğlu’sunun ihale oyunu: Ver komisyonu kap adaylığı… Tunceli İl Başkanı işin neresinde” başlığıyla geçtiğimiz günlerde haber yaptı. AKP Tunceli İl Başkanı Bülent Süner’in müdahalesiyle Eroğlu’na geçtiğimiz 7 Aralık’ta 31 milyon liralık üç adet ihale verildi.

Eroğlu’nun kazandığı bu ihalelerden Süner, hem pay aldı hem de Erkan Eroğlu’nu AKP Tunceli Belediye Başkan adayı göstertti.

HANGİ İHALELER

Odatv’nin ulaştığı söz konusu ihaleler şöyle:

(a) Tunceli İli Pülümür İlçesi Merkez Muhtarlık Mahallesi (Özel İdare) (182 Ada 10 Parsel) geçici konaklama merkezi (Konteyner Kent) yapım işi.

(b) Tunceli İli Pülümür İlçesi Merkez Muhtarlık Mahallesi (Jandarma) (197 Ada 5 Parsel) geçici konaklama merkezi (Konteyner Kent) yapım işi.

(c) Tunceli İli Pülümür İlçesi Merkez Muhtarlık Mahallesi (Meydanlar) (154 Ada 7-8-9- Parseller-156 Ada 4-5 Parseller) geçici konaklama merkezi (Konteyner Kent) yapım işi.

Tunceli Valiliği ise sonrasında iddiaları yalanlayan bir açıklama yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir