Grafik Ustasından Bitcoin Tahmini: Hedefte Bu ATH Seviyeleri Var!

Bitcoin (BTC), son zamanlardaki yükselişiyle yatırımcıları heyecanlandırmaya devam ediyor. 26 Şubat’ta 53 bin dolar direncini kırarak 56.700 dolara kadar yükselen Bitcoin, Kasım 2021’den beri en yüksek seviyesini gördü. Bu sırada, teknik analiz ustası veteran analist Peter Brandt ve Swissblock analistlerinden Bitcoin tahmini geldi. İşte detaylar…

Swissblock analistleri, ATH’nin ipucunu verdi

Kripto analiz firması Swissblock, 26 Şubat tarihli piyasa raporlarında Bitcoin için 58 bin dolar hedefine işaret etti. Analistler, 58 bin doların aşılmasıyla birlikte tüm zamanların en yüksek seviyesinin (ATH) gelebileceğini vurguladı. Analistlere göre Bitcoin, 15 Şubat’tan beri yer aldığı aralıktan çıkış yaptı. Böylece ivmenin yükselişinin ipucunu verdi. Analistlere göre, 58.000 doların kırılması durumunda rekor gelecek.

Peter Brandt, Bitcoin tahmini ile heyecanlandırdı

Diğer taraftan, piyasaları takip etmede kırk yıldan fazla deneyime sahip bir analist olan Peter Brandt, devam eden Bitcoin (BTC) boğa piyasasının, ilk tahmin olan 120.000 dolardan önemli bir yukarı yönlü revizyon olan 200.000 dolarda zirveye çıkmasını bekliyor. Veteran analist ve Factor LLC CEO’su Peter Brandt, Bitcoin’in Eylül 2025’e kadar 200 bin dolara yükselebileceğini öngörüyor.

Brandt, 15 aylık kanalın üst sınırının aşılmasıyla birlikte boğa piyasası hedefini 120 bin dolardan 200 bin dolara yükselttiğini belirtti. Bitcoin’in Nisan ayında gerçekleşecek halving’i, fiyatların önümüzdeki 12 ay içinde en az altı basamaklı rakamlara ulaşmasını sağlayabilir. Halving, Bitcoin’in üretim hızını yarıya indirerek arzı kıtlaştırır ve bu da fiyat üzerinde yukarı yönlü baskı oluşturur.

Dikkat: “Lazer gözler” geri mi dönüyor?

Diğer çalışmalar da Bitcoin için benzer şekilde yükselişli bir tablo çiziyor. Önceki halving döngülerine ve Bollinger bantları gibi teknik analiz göstergelerine dayanan çalışmalar, yakın zamanda dik bir yükseliş öngörüyor. 2021’deki boğa piyasasında Bitcoin yatırımcıları tarafından kullanılan “laser eyes” memi, son zamanlarda yeniden popülerlik kazanmaya başladı. Brandt, konu hakkında şunları söyledi:

Tıpkı 2021’de yaptığım gibi, ‘X’ üzerinde lazer gözleri aksi gösterge olarak kullanacağım. Yani millet, Bitcoin’in güçlü bir trendde kalmasını istiyorsanız lütfen sosyal medya resimlerinizde lazer göz kullanmayın. Çok fazla lazer göz KOD’a neden olacak.

Brandt, bu durumun perakende yatırımcı çılgınlığının bir işareti olabileceğini ve piyasanın zirveye yaklaştığını gösteriyor. Sonuç olarak Bitcoin’de son zamanlardaki gelişmeler oldukça heyecan verici. 58 bin dolar ve 200 bin dolar gibi hedefler yatırımcıları cezbediyor. Ancak, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, piyasanın zirveye yaklaştığına dair uyarılar da göz ardı edilmemeli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir